تاریخچه SAP AG

در سالهایحدود ۱۹۷۲-۱۹۷۵، پنج تن از مدیران IBM، در شهر Mannheim آلمان، سیستمی را پایه گذاری کردند که امروزه به نام SAP معروف است. هدف موسسین شرکت SAP (یا همان شرکت SAP AG)، تولید نرم افزارهای یکپارچه تجاری برای سازمانهای بزرگ صنعتی بود. این ایده اولیه موسسین، سبب تولید یکی از مهمترین محصولات نرم افزاری جهان گردید به طوریکه رویکرد سازمانهای بزرگ را نسبت به پیاده سازی و استفاده از سیستم های اطلاعاتی تغییر داد.

 
هفت سال پس از تاسیس، این کمپانی اولین نرم افزار سازمانی خود موسوم به R2 را راه انداخت که درحیطه یک پایگاه داده برای کامپیوترهای بزرگ مرکزی طراحی شده بود. در سال ۱۹۹۲ محصول نرم افزاری SAP R/3 معرفی شد و همین امر سبب رشد چشم گیر SAP گردید. با این نرم افزارSAP بازار نرم افزارهای سازمانی را به دست گرفت و در صدر پنج شرکت بزرگ فروشنده سیستم های یکپارچه منابع سازمانی (ERP) قرار گرفت به طوریکه در آن سال ۳۲% از بازار نرم افزاری ERP به SAP تخصیص داده شد. درسال ۱۹۹۹، SAP AG سومین کمپانی بزرگ نرم افزاری مستقل جهان محسوب می شد که بیش از ۱۱۰۰ مشتری داشته و نرم افزارهایش در بیش از ۲۰۰۰۰ نسخه در ۱۰۰ کشور توزیع گردیده بود.
درسال ۱۹۹۹، SAP سرویسهای ERP خود را گسترش داد و برای صنایع مختلف، راه حل های جامع ارایه نمود. در نهایتSAP برای خدمات تجارت الکترونیک، طرحی نو ایجاد کرده و کارکردهایی برای پشتیبانی از کاربری تجارت الکرونیک به سیستم خود اضافه نمود.
امروزه SAP دارای ۲۹۰۰۰ کارمند در ۵۰ کشور دنیا است و بیش از ۸۴۰۰۰ بار نرم افزارهای مختلف آن نصب شده و ۲۴۴۵۰ مشتری آن در ۱۲۰ کشور دنیا از آن استفاده می کنند
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید:   معرفی ERPSAPتاریخچه SAP AG