مديريت پروژه SAP ERP Project Systems

مديريت پروژه يکي از ماژول هاي اساسي SAP است که در سال هاي اخير به سيستم ERP، اضافه گرديده تا يک گردش کار (Work Flow) به منظور کنترل و نظارت بر پروژه و ارتباط مستقيم با ساير سيستم ها از جمله سيستم حسابداري ايجاد نمايد. ضمناً امکان وقوع داده­ هاي تکراري را کاملاً حذف کرده و خطاهاي احتمالي را به صفر کاهش داده است و بر اين اساس ارتباطات نزديکتري را با ذينفعان پروژه به وجود آورده و راندمان را به نحو چشمگيري افزايش داده است و گردش مالي را نيز به سهولت پي گرفته است.

 به عبارت ديگر، سيستم مزبور، با ايجاد هماهنگي در روند اجرايي پروژه از منابع و امكانات تعيين شده بهره کافي را برده و مشکلات و خطرات پيش­ بيني نشده را به حداقل ممکن کاهش داده است. در اين راستا محدوديت­ هاي زماني، بودجه، نيروي انساني، تجهيزات، مواد و ساير منابع و امكانات، همچنين محدوديت­ هاي اجرايي و روش هاي اجراي آنها، قوانين و مقررات حاكم بر محيط و بسياري از محدوديت ­هاي ديگر كه به نوعي با فازهاي مختلف پروژه در ارتباط مي ­باشند، نيز مد نظر قرار گرفته است. از ديگر ويژگي هاي مهم اين سيستم  مي­ توان به موارد زير اشاره کرد :

  • نظارت و کنترل پروژه­ هاي در حال اجرا، راکد و ...
  • مديريت پيش بيني هزينه هاي پروژه
  • مديريت برنامه ريزي هوشمند پروژهها
  • مديريت ارتباط با برنامه کنترل پروژه مايکروسافت
  • شفاف سازي پروژه ها
  • مديريت استعلام قيمت
  • استفاده مشترک از پاسخ ها SAP PS‌

 يك ابزار مديريت پروژه است كه تمام فازهاي پروژه را در بر مي­ گيرد. با وجود سطح بالاي يکپارچگي بين SAP PS و ديگر كاركردها و دستورات SAP، نظير لجستيك، حسابداري و منابع انساني، SAP PS اطمينان مي‌دهد كه فرآيندهاي تجاري لازم به سرعت و به صورت كارا انجام مي‌گيرند. SAP PS ساختارهايي را به منظور طرح‌ريزي پروژه­ ها با انعطاف بيشتر و ساختارهاي مناسب ارائه مي‌کند.

 با استفاده از ابزارها و گزارشات مناسب در SAP PS، مي‌توان تاريخ‌ها، هزينه‌ها، درآمدها، بودجه‌ها، منابع، مواد و غيره براي اين ساختارها را برنامه ريزي و برآنها نظارت كرد. از طريق SAP مي‌توان كنترل كاملي بر روي منابع و نيروي انساني پروژه‌ها به صورت‌ يکپارچه داشت و حتي نسبت به تسطيح و برنامه ريزي مجدد منابع مشترك اقدام نمود.

 

 مديريت پروژه SAP ERP Project Systems

محمدهادی صناعی مقدم

 

مديريت پروژه SAP ERP Project Systems

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید:   معرفی ERPSAPمديريت پروژه SAP ERP Project Systems